HİZMETLERİMİZ

REHBERLİK SERVİSİ
Okul öncesi; çocukların birçok alanda hızla geliştiği ve büyük oranda gelişimlerinin tamamlandığı dönemdir. Bunun bilinciyle hareket eden "Psikolojik Ve Rehberlik Servisi'miz"  çocuklarımızın kayıtlarından itibaren yanlarında bulunarak, okul aile işbirliği çerçevesinde çocuklarımız ve velilerimize yönelik çeşitli çalışmalar yapmaktadır:
Çocukların yaşadıkları çeşitli problemlerin erken fark edilmesi ve akademik hayata atılmadan müdahalede bulunması çok önemlidir.
Bunun için; kayıtla birlikte öğrenciye daha yakından tanımak ve muhtemel problemlerini belirlemek için çeşitli test ve görüşmeler yapılır. Bunların sonuçları sınıf öğretmeni ve veliyle değerlendirilip gerektiğinde bir uzmana yönlendirmelerde bulunulur.
Sadece sorunlu çocuklarla değil, tüm çocuklara yönelik gözlem ve tanıma çalışmaları yapar. Çocukların gelişimini takibi adına sınıf öğretmenleriyle belirli aralıklarla öğrenciler hakkında birebir görüşme yapar.
Çocukları daha yakından tanıması sosyal-duygusal gelişimlerine katkı sağlamak için hazırlanan  'Rehberlik Sınıf Etkinlikleriyle' düzenli olarak sınıflarda toplu uygulamalar yapar.
6 yaş sınıflarında ilköğretime hazırlık sürecinde onların eksiklerini öğretmenleriyle birlikte değerlendirir ve telafisine yönelik destekte bulunur.
Velilerimize yönelik hazırlanan haftalık "Cuma Yazıları" ve düzenlenen "Aile İçi Eğitim Seminerleri" ile onların bilinçli çocuk yetiştirme süreçlerine katkıda bulunmayı amaçlar.
  • ORYANTASYON ÇALIŞMALARI

  • BİREYSEL GÖRÜŞMELER

  • GELİŞİM TAKİP ÖLÇÜMLERİ

  • METROPOLİTAN (OKUL OLGUNLUĞU)

  • OYUN VE RESİM TERAPİLERİ

  • AİLE EĞİTİM SEMİNERLERİ

  • HAFTALIK BÜLTENLER

SAĞLIK BİRİMİ
Kurumumuzda bulunan hemşiremizle; çocuklarımızın hastalık ve ilaç takibini yaparak, rutin olarak sağlık ve temizlik kontrolleriyle ilgilenmekteyiz. Bunun yanında veli ve öğrencilerimize ihtiyaca binaen ;konferans,bülten ve sunumlarla hizmet vermekteyiz.

  Sitemize bugün 16 ziyaretçi giriş yaparak toplam 16 sayfa gezmiştir.

© 2016 Özel Neva Altınçocuk Anaokulu. Tüm Hakları Saklıdır | Design by Kocaeli Bilişim

Sitemizde bulunan Kişisel Verilerin İşlenmesi ve Korunması Politikamız hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.